AVM standı banner

Satışın oluşması için gerekli şartlar


Güncel pazarlama ve satış tekniklerinde  bir ürünün satılabilmesi için 3 aşamadan geçip müşterinin dikkatini çekmesi gerekir.
1: Müşteri mağazadan içeriye girdiği zaman karşısına 1000 lerce çeşitten oluşan bir ürün karmaşıklığı çıkar. Eğer sizin ürününüz Ferrari , Coca Cola, Lancôme  veya Armani değil ise diğer 1000 marka arasından sizin ürününüzü seçme olasılığı  %0,1 oranındadır. Dolayısı ile ürününüzü diğer ürünlerden ayıracak bir sergileme sistemi size oldukça değerli bir puan kazandıracaktır.Bu puanı da değişik ,dikkat çeken ve şık , belki biraz pahalı bir stant tasarımıyla sağlayabilirsiniz.
2: Zaten 1nci maddede satışımızın % 60 lık bölümü tamamlanmış oldu.Bundan sonrası kendi ürününüzün ambalajı ve sloganlarla birlikte müşteriye edilen vaatler gelir ki; müşteri bu noktada tatmin olursa bu ürünü alacaktır.Bu bölüm de satışı %20 ila vaatlerin kuvvetine  göre %40 oranında destekler (X power ile benzinden % 60 tasarruf edin ; X matic ile 10 günde 8 kilo verin vs…) Yani ürününüze güveniyorsanız  ve bunu da etiketlerde veya standın üzerindeki görsellerde yansıttıysanız satışınız olmuş demektir. Unutmadan belirtmek gerekir ki bu tarz belli miktarda abartılmış vaatler etiket ve kutulara yazılırsa ilgili bakanlıktan onay almakta zorluk çıkartır veya incelenmek üzere mercek altında tutulur. Fakat bu sloganları standın üzerindeki görsellerle müşteriye iletirseniz bu süreç sonsuza kadar uzayabilir ki zaten normal şartlarda bir standın kullanım süresi ortalama 1 sene olmalıdır.
3: Son maddemiz ; satış destek elemanınızın veya mağazanın kendi satış elemanının ikna kabiliyeti olacaktır.Eğer satış destek elemanı sizin bünyenizde çalışıyor ise ve bir önceki maddeler de layıkıyla yerine getirildiyse bu noktadaki endişeniz  zaten kaçınılmaz olan satış değil günlük satış adetlerini zirveye çıkartmak olmalıdır.Eğer satış elamanı mağaza tarafından atanıyorsa onun gönlünü hoş tutmak da sizin pazarlama müdürünüzün veya bölge sorumlunuzun ana hedefi olmalıdır.
Free business joomla templates
avm-standi-blog
avm-standi-link
avm-standi-twitter
avm-standi-plus
avm-standi-face