AVM standı banner

4-Uygulama yöntemlerine göre standlar:


a ) Yekpare Standlar
Demonte olamaksızın tek parça üretilen standlardır. Fiyat olarak genellikle demonte standlardan daha uygundurlar. Tasarım ve görünüş itibariyle demonte standlardan daha şık olmaları oldukça muhtemeldir. Çünkü gerek tasarlarken gerek imalat esnasında ne tasarımcı ne de ustalar kendilerini kısıtlamazlar. Bir standın demonte olması her ne kadar büyük avantajları yanında getiriyorsa da aslında bu bağlamda dezavantajlarını da gözden kaçırmamak lazımdır. Yine de Stant Dünyası iki sistem arasındaki bu açığı en iyi şekilde kapatmayı her geçen gün daha iyi başarmaktadır.
b ) Demonte  veya Modüler  standlar
Kelimeler mana olarak aynı fakat köken olarak değişik dillerden gelmektedirler. Bir standın demonte olması demek en az iki parçaya kolayca ayrılıp birleştirilebilmesi demektir. Bu durum kargo gönderimleri esnasında ve depolamada avantajlar sağlamakla beraber görüntüdeki çekiciliği bir nebze azalır. Demonte olması ; Tasarlanırken de tasarımcıya bir kıstas olacağından dolayı tasarımcının hayal gücünü kısıtlayabilir.
c ) Örümcek Standlar
2000 li yıllarda literatüre giren bu stant çeşitleri çok pratik kurulumunun yanı sıra hafif olmasıyla da öne çıkar. Genellikle alüminyumdan kullanılan bu standlar uzak doğudan ithal edilirler. Fuarlarda veya alışveriş merkezlerinde görsel ağırlıklı standlarda çevre duvarlarını oluşturmakta veya raf- basamak sistemlerinin yapılmasında kullanılırlar. Standart bir sistem olduğu için kısıtlı kullanım şekli ve alanı mevcuttur. Son zamanlarda Promotör standları da bu sistemle imal edilmektedirler.

Free business joomla templates
avm-standi-blog
avm-standi-link
avm-standi-twitter
avm-standi-plus
avm-standi-face