AVM standı banner

Fiyatlandırma


İmalat yöntemlerine ve malzemelerine göre stantların fiyatlandırılması değişik şekillerde yapılmaktadır. Genel olarak tüm imalatçılarda şu formül baz alınarak fiyat çıkartılır.

1 stant  = 3X  TL

Malzeme maliyeti = X TL
İşçilik + Kira + Elektrik + Su + Yakıt + Mesai + Yemek  = X TL
Kâr  + Vergiler + Beklenmedik Ekstralar ( Olası imalat ve hesaplama hataları vs ) = X TL

Buradan çıkan sonuç pratikte ve uygulamada  şu şekilde olur: Malzeme maliyetinin 3 katı alınarak sizlere fiyat teklifi hazırlanır. Fakat her zaman bu formül uygulanmaz. Biz Stant dünyası olarak yukarıdaki  formülün yanında alternatif 2 formülle daha çalışmaktayız.

Formül a: Yüksek adetli imalatlarda imalat zamanı hesaplanır. Eğer mesaiye kalınmadan bu sipariş termin süresinde bitirilebiliyorsa mesai farkı ve kârdan feragat edilerek buradan bir ıskonto yapılır. Adetler yüksek olduğu için malzeme tedarikçilerimizle pazarlık yapma durumu söz konusu olur ki bu ıskontoyu da direkt müşteriye yansıtırız. Bu da X in değerini yeniden belirlediği için hatırı sayılır bir fiyat revizyonu ortaya çıkar.

Formül b: Karmaşık ve çok hassas stant tasarımları beraberinde işçiliği de arttırırlar. Buna bağlı olarak normal işçilikli bir stant tasarımında ayda 250 adet çıkardığımız bir stant , işçiliği fazla olan bir tasarımla ayda 150 standa iniyor ise bunu müşteriye fiyat artışı olarak yansıtırız. Bu tarz işlemler genellikle pleksi ağırlıklı veya oval köşeli laminant ahşap uygulamaları için geçerlidir.

Free business joomla templates
avm-standi-blog
avm-standi-link
avm-standi-twitter
avm-standi-plus
avm-standi-face