AVM standı banner

Türkiye stant sektörünün nersesinde?


Ülkemizde stant ile satış sisteminin temelleri  1980 sonrası  “gerçek anlamda serbest piyasa ekonomisine geçiş” le atılmış olup 1990 lı yıllarda kozmetik piyasası önderliğinde gelişimini devam ettirmiş ve 2000 li yılların başlarına kadar da kozmetik sektörü bu sektörün bayrağını elinde tutmaya devam etmiştir. Süregelen 10 sene içersinde kozmetik sektörü haricinde  piyasaya stant süren firmalar bir elin beş parmağını geçmemekle beraber hep yurtdışı menşeli olmuşlardır.
  Bu gecikmenin en büyük sebebi ;  klasik pazarlama alışkanlıklarından kopamamak ve stant için ayrılan bütçeyi çöpe giden bir maliyet olarak görmekte yatar. Halen muhattab olduğumuz müşterilerimizden bazıları stant ücretini maliyetlerine eklerken oldukça huzursuz olmaktadırlar.
Oysa standsız olarak 6 veya 12 lik paket satılırken yanında stant hediye edildiği vakit bu adetlerin standına göre 24-48-96 adetlere kadar çıktığı pişmanlıkla daha sonradan anlaşılmaktadır.
  Bu makalenin yazıldığı tarih ekonomik krize denk gelmesine rağmen bir çok müşterimiz krizden çıkış yöntemi olarak standlı satışlardan faydalanmaktadırlar. Çünkü etkileyici bir stant tasarımı ile mağazasına ürün koymal istemeyen bir müşteriyi ikna etmek oldukça kolaylaşmaktadır.
  Sonuç olarak ; Türkiye’ de stant sektörü yükselen bir ivme ile gelişmekte olup , meslektaşlarımız ve biz siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermek amacı ile her an arayış içersindeyiz.

Free business joomla templates
avm-standi-blog
avm-standi-link
avm-standi-twitter
avm-standi-plus
avm-standi-face