AVM standı banner

REKLAM MALZEMLERİ TERİMLERİ

PVC Nedir ? (Polivinil Klorür)Petrolün türevlerinden olan etilenin, klorlu ortamdan geçirilmesi ile elde edilen vinilklorür monomerlerinin uygun katalizör kullanılarak çok sayıda vinilklorür monumerleri biraraya getirilmesi ile polivinilklorür elde edilir.
     Polivinil klorür monomenire uygun katkı malzemeleri karıştırarak, üretime hazır profil yarı mamülü haline getirilir. Elde edilen bu karışım extrüzyon makinalarında yüksek sıcaklık (~180-200ºC) ve basınç altında işlenerek, plastifiye şeklini almasını sağlamak suretiyle profiller çekilir.
     Bu pahalı ürün prosesinde özenli bir çalışma, modern mixer ve extrüzyon makine teçhizatları, titiz bir kalite kontrol işlevi ile uygulanmaktadır. PVC’nin kanser yapıcı etkisi olduğu konusunda halk arasında yaygın bir kanı vardır. Oysa PVC hemen hemen bütün endüstri dallarında (oyuncak boya telefon giysi yiyecek kapları su şişeleri ve sulama boruları gibi günlük kullanım alanlarında, insan ile iç içe...) kullanılmakta olup insan sağlığı açısından hiçbir olumsuz etkisi yoktur (günümüzde hastahanelerde toplu taşıma ve kitle iletişim araçlarında, ilaç ve gıda sektörü, ev eşyalarında vb. birçok endüstriyel sektörde PVC üstünlüğünü kabul ettirmiştir).
      Bu nedenledir ki PVC kullanımı, dünya çapında tüm kullanım alanlarında hızla yaygınlaşmaktadır. ( stant dünyası )

PE - Polietilen


PE - PoliEtilen kategorisinde LDPE(düşük yoğunluklu polietilen) - HDPE(yüksek yoğunluklu polietilen)hurdacılarını, pe geri dönüşümcülerini, pe hammadde alıcı - satıcılarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Evlerimizde en çok kullandığımız plastik türüdür. Çamaşır suyu, deterjan ve şampuan şişeleri, motor yağı şişeleri, çöp torbaları gibi birçok kullanım alanı vardır. Geri dönüştürülmüş PE'den deterjan şişeleri, çöp kutuları ve benzeri ürünlerdir. ( stant dünyası )

PP - Polipropilen


PP - PoliPropilen kategorisinde PP hurdacılarını, PP geri dönüşümcülerini, PP hammadde alıcı - satıcılarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Deterjan kutularının kapakları, margarin kapları gibi ambalaj malzemeleri üretilir. Ayrıca dayanıklı olması ve geri dönüştürülebilirliği nedeniyle otomotiv sektöründe de önemli bir kullanım alanı bulmaktadır. Geri dönüştürülmüş PP'den sentetik halı tabanı, çeşitli plastik banyo mutfak ve kırtasiye malzemeleri üretilir.

Akrilik
Akrilik asitlerin, ışık, ısı ya da metallere maruz bırakılması sonucu oluşan polimerlerin genel adı. . ( stant dünyası )

Polimer Nedir


Polimer küçük basit moleküllerin devamlı olarak birbirini takip etmesi sonucu oluşan makro bileşiklerdir. Günümüzde polimerlerin bir çok kullanım alanı vardır. Polimerler, pencerelerimizde kullandığımız PVC"den tutun da mutfakta kullandığımız teflon tavaya kadar hemen her yerde kendini göstermektedir. Polimerleri oluşturan küçük birimlere monomer denir. ( stant dünyası )

PC - Polikarbonat


PC - Polikarbonat kategorisinde PC hurdacılarını, PC geri dönüşümcülerini, PC hammadde alıcı - satıcılarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. PC - Polikarbonat Damacana CD, gözlük vb. imalatında kullanılır.Alevi iletmeme ve kendini söndürme özelliğine sahiptir. . ( stant dünyası )

PS - Polistiren


PS - Polistiren kategorisinde PS hurdacılarını, PS geri dönüşümcülerini, PS hammadde alıcı - satıcılarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Evlerden kaynaklanan ambalaj atıkları içerisinde en az rastlanan ambalaj türüdür. Yoğurt ve margarin kaplarında yoğun olarak kullanılan polistrenin geri kazanımı, PE ve PP de olduğu gibi yaygın bir şekilde yapılmaktadır. . ( stant dünyası )

PET - Polietilen Tereftalat


plastikpvc.com PET Polietilen Tereftalat kategorisinde PET şişe imalatçılarını, pet hammadde satıcılarını, pet hurdacılarını, pet geri dönüşüm malzemeleri alıcı - satıcılarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. PET genellikle su, meşrubat ve yağ şişelerinin ambalajlanmasında kullanılır. Hafif ve dayanıklı olması nedeniyle kullanım alanı giderek genişlemektedir. Atık PET'ler, sentetik elyaf ve dolgu malzemesi olarak değerlendirilebilir. . ( stant dünyası )

Free business joomla templates
avm-standi-blog
avm-standi-link
avm-standi-twitter
avm-standi-plus
avm-standi-face